piwik


4 sposoby na piękne dłonie

Zaczynają się starzeć już w wieku 30 lat, a przyczyną jest niemal całkowity brak tkanki tłuszczowej, dlatego tak szybko pojawiają się na nich zmarszczki i nie bez przyczyny mówi się, że nie twarz, ale dłonie zdradzają wiek kobiety, tym bardziej, że zmuszamy je do codziennego wykonywania mnóstwa domowych czynności powodujących ich dodatkowe przesuszenie. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów sprawiających, że skóra na dłoniach nie straci tak szybko swojej elastyczności. Można oczywiście skorzystać z profesjonalnych zbiegów w gabinetach kosmetycznych, ale warto także spróbować domowych sposobów, które wygładzą i odżywią skórę.

Krem i rękawiczki

 Najstarszym i najbardziej znanym sposobem jest nałożenie grubej warstwy kremu nawilżającego i nałożeniu bawełnianych rękawiczek. Najlepiej taki okład przetrzymać całą noc, ale jeśli nie mamy ochoty na taki zabieg, można go lekko zmodyfikować – po nałożeniu kremu, trzeba włożyć rękawiczki ochronne takie jak do farbowania włosów i trzymać pod poduszką przez 20 min.

Kąpiel w siemieniu

Niemal połowa jego składu to olej, pozostała część to białka i witaminy, dlatego jest tak wielkim sprzymierzeńcem w walce o utrzymanie skóry dłoni w dobrym stanie. Trzeba jedynie przygotować kąpiel z dodatkiem siemienia, w tym celu należy 3 łyżki nasion zalać szklanką wrzątku, przykryć i zostawić do czasu aż ostygnie. Potem należy zanurzyć dłonie w galaretowatej zawiesinie i trzymać tak przez około kwadransa. Zabieg dobrze jest powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Okład z ziemniaków

jak dbać o dłonieZiemniak zawiera bogactwo witamin z grupy B, witaminę C i E które są pomocne w walce ze starzeniem

 Skóry. Oprócz tego ma w swoim składzie wiele mikroelementów , m. in. wapń, magnez, żelazo, mangan, miedź i cynk. Dlatego warto po niego sięgnąć, aby dodać dłoniom nieco urody. Aby przygotować okład trzeba ugotować 2 spore ziemniaki w mundurkach, potem nieco ostudzić i rozgnieść na jednolitą masę. Potem dodać 2 łyżki mleka, najlepiej ciepłego i nałożyć na dłonie. Aby okład „trzymał temperaturę” dobrze jest owinąć ręce folią i włożyć pod koc albo gruby ręcznik. Po kwadransie można zmyć papkę i nałożyć krem nawilżający.

Oliwa z nagietka

I jedno i drugie jest bardzo dobrym środkiem na utrzymanie skóry w idealnym stanie, dlatego połączenie tych dwóch składników daje skumulowane efekty. Najpierw należy przygotować składniki – do garnka trzeba wlać pół szklanki oliwy, niekoniecznie z pierwszego tłoczenia i podgrzać, a gdy zacznie wrzeć wrzucamy dwie pełne garści świeżych lub suszonych kwiatów i zmniejszając płomień gotujemy przez minutę i odstawiamy do ostygnięcia Potem wystarczy przecedzić i przelać do ciemnych butelek. Aby oliwa z nagietka dłużej zachowywała swoje właściwości dobrze jest przetrzymywać specyfik w lodówce. Najskuteczniej działa, gdy przed użyciem lekko ją podgrzejemy i potrzymamy dłonie w takiej ciepłej kąpieli przez kwadrans. Oczywiście olej można używać wielokrotnie, ale nie dłużej niż przez miesiąc.