piwik


6 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy

Każda z nas stara się dbać o twarz, by jak najdłużej zachowała młody wygląd, jednak kremy i mleczko do demakijażu to zbyt mało. Nawet najdroższe kremy nie przyniosą spodziewanego rezultatu, jeżeli ograniczymy się jedynie do wklepywania ich rano i wieczorem. Co zatem należy zrobić, aby twarz była dobrze pielęgnowana?

Dobrze umyj

Rano należy umyć twarz, w zależności od rodzaju cery, może to być woda z mydłem odpowiadającym rodzajowi skóry, albo jeszcze lepiej olejkiem hydrofilowym. To oczyści skórę z zanieczyszczeń i potu.

Tonik niezbędny

Ten niedoceniany przez kobiety kosmetyk powinien koniecznie znaleźć się na półce w łazience. Jego właściwości sprawiają, że skóra po myciu odzyskuje naturalny kwasowy odczyn. Oprócz tego tonik przyspiesza prawidłowe wchłanianie kremu, a przecież to w codziennej pielęgnacji jest najważniejsze.

Nałóż krem

Zasad prawidłowej pielęgnacji twarzyKażdorazowe nakładanie kremu powinno być połączone z delikatnym masażem twarzy. Pacnięcie kremem na policzki i potem rozsmarowywanie go po całej twarzy to najgorszy z możliwych sposobów. Kolejnym błędem jest czekanie, aż buzia wyschnie po przemyciu tonikiem, tymczasem nakładanie go na lekko wilgotną skórę przyspieszy wchłanianie. Niewielką ilość kremu nałóż na opuszki palców i delikatnie wmasuj w skórę. Nie zapominaj przy tym o okolicach uszu, to miejsce, o którym rzadko się pamięta. Owszem, myjemy je, czyścimy je specjalnymi patyczkami, ale nie pamiętamy o skórze wokół nich. A w tym miejscu jest najcieńsza i w związku z tym starzeje się najszybciej. Nie stosuj kremów nie przeznaczonych do twojego wieku, bo zamiast zapobiec starzeniu skóry, możesz go przyspieszyć. Skóra bombardowana zbyt mocnymi składnikami przestaje pracować i tym samym zaczyna się przedwcześnie starzeć.

Połącz z masażem

Podczas codziennego nakładania kremu można przy okazji wzmocnić mięśnie stosując masaż. Podstawowa zasada brzmi – zawsze do góry. W ten sposób do pracy pobudzane są mięśnie twarzy, podobnie postępuj z szyją, a delikatną skórę wokół oczu masuj dwojako. W dolną powiekę wklepuj krem od skroni do nosa, a górną od nosa do skroni. Czoło masuj podobnie jak górną powiekę – od nosa do skroni.

Peeling niezbędny

Jest to zabieg niezbędny, który usuwa martwe komórki naskórka, dzięki temu pory zostaną otwarte, a skóra lepiej ukrwiona. Zaniechanie tego zabiegu spowoduje nie tylko ich zatkanie, ale cera będzie pozbawiona blasku i matowa. Dotyczy to także skóry suchej, z tym że o ile panie z cerą tłustą i mieszaną powinny złuszczać naskórek 2 razy w tygodniu, to panie o cerze suchej tylko raz. Oczywiście peelingiem starannie dobranym do rodzaju cery.

Demakijaż

To bardzo istotny zabieg pielęgnacyjny zapewniający skórze prawidłowe oddychanie i regenerację. Zdejmowanie makijażu zacznij od oczu. Oczyszczenie rzęs z tuszu powinno odbywać się z góry na dół, nigdy na bok. Czynność powtarzaj tak długo, aż wacik do demakijażu będzie całkowicie czysty. Potem możesz usunąć cienie. Twarz można oczyścić delikatnym mydłem albo specjalnym hydrożelem odpowiednim dla twojej cery, potem zmyj preparat wodą i na wilgotną twarz zastosuj tonik. Dopiero wtedy możesz użyć kremów lub coraz bardziej popularnych olejków: arganowego, makadamia, czy kokosowego. Nie zapomnij, aby nałożyć je na wilgotną twarz, w przeciwnym razie zamiast zadziałać, wyciągną z niej wodę.