piwik


8 kroków makijażu po 50-tce

Zazwyczaj panie przeżywające drugą młodość nie potrafią umiejętnie podkreślić atutów swojej urody i raczej rezygnują z makijażu, gdy tymczasem powinny wykonywać go z jeszcze większą uwagą. Umiejętnie wykonany make-up pomoże ukryć niedostatki i wyeksponować piękno każdej twarzy.

Najpierw krem

Zaczynamy od nałożenia na twarz i szyję kremu dobranego do rodzaju cery. Gdy już się wchłonie, dobrze jest użyć korektora, który polecany jest zwłaszcza paniom o cerze naczynkowej lub z przebarwieniami. Można również użyć korektora, aby ukryć niewielkie zmarszczki.

Podkład liftingujący

 Teraz pora na podkład, dobrze jeśli ma właściwości liftingujące, wówczas dodatkowo „pracuje” nad naszą skórą. Kolor powinien być o ton jaśniejszy od koloru karnacji i należy się wystrzegać ciemniejszych od cery, bo twarz będzie wyglądała na zmęczoną i znacznie starszą. Niewskazane są również pudry kompaktowe ponieważ niepotrzebnie podkreślają zmarszczki.

 Umaluj brwi

Najpierw dokładnie je wyczesz szczoteczką, a jeśli wymagają korekty – użyj pęsety. Następnie cienkim pędzelkiem lub kredką, dodaj im nieco koloru. Najlepszy jest ciepły brąz, albo grafit – czarna kredka sprawi, że twoje brwi staną się złowieszcze albo komiczne.

Nałóż puder

Może być sypki lub w kamieniu, ale koniecznie transparentny, wówczas na pewno będzie pasował do podkładu. Nie używaj tych, które matują lub mają właściwości kryjące, bo gromadząc się w zmarszczkach, zamiast ukryć, jeszcze bardziej je uwydatnią, a dodatkowo nie odbijając światła sprawią że będziesz wyglądała smutno i ponuro.

Cienie na powieki

osiem kroków makijażu po 50-tceJeśli dobrze dobierzesz kolory, nie tylko powiększysz optycznie oko, ale sprawisz, że będzie młodsze niż się wydaje. Najpierw nałóż na część ruchomą najlepiej brązowy lub beżowy cień, gdy masz piwne oczy wypróbuj szarego lub fioletu. Potem ciemniejszym odcieniem podkreśl linię wzdłuż oczodołu i tym samym kolorem zaznacz linię wzdłuż rzęs. Nie używaj perłowych cieni, bo jeszcze bardziej wyeksponują zmarszczki. I nie stosuj cieni o zbliżonym kolorze – wówczas twarz nabierze nudnego, szarawego kolorytu. Możesz też zastosować sprawdzony aktorski trick, aby powiększyć oko – beżową lub jasnoróżową, miękką kredką obrysuj krawędzie wewnętrzne powieki dolnej i górnej. Delikatnym eylinerem podkreśl granicę powieki, nie maluj grubej kreski wychodzącej poza oko, to nie tylko postarza, ale również zamyka oko. Nie używaj ciemnej kreski do podkreślenia dolnych powiek – to zmniejsza oczy.

Wytuszuj rzęsy

Pamiętaj, że czarny tusz postarza, podobnie jak pogrubiająca mascara, która nie tylko okleja rzęsy, ale sprawia, że twarz wydaje się zmęczona. Najlepszy będzie tusz wydłużający albo podkręcająca rzęsy.

Konturówka i szminka

Ponieważ z wiekiem usta stają się węższe, konturówka jest niezbędna, dobrze jeśli jest ton ciemniejsza od szminki, wówczas sprawi, że wargi staną się optycznie większe. Jeżeli masz opadające kąciki ust, nie rysuj linii do końca, aby „schować” ten defekt Szminka nie powinna być ciemniejsza niż konturówka, bo optycznie zmniejsza usta, unikaj także intensywnych, krzykliwych barw i postaw raczej na szminki, bo są trwalsze. Najlepsze są matowe – bo te z połyskiem, podobnie jak perłowe cenie niepotrzebnie „pokażą” zmarszczki.

I jeszcze tylko róż

Delikatnie nałóż na kości policzkowe, najlepsze efekty daje ten o odcieniu brzoskwiniowym albo zgaszonego różu. Lepiej nakładać partiami, aby zatrzeć granicę między pudrem, a różem. I pamiętaj – wyraźny, okrągły placek na policzkach jest gorszy niż brak koloru, warto więc poćwiczyć przed wyjściem na ulicę.