piwik


8 naturalnych sposobów na raka

dziesięć sposobów na rakaRak nie wyrok mawiają lekarze, wszystko jednak zależy od czasu. Im szybciej zostanie zdiagnozowany, tym większe szanse na wyleczenie. A bywa ono  długie i bolesne, przy czym nie zawsze daje 100 % procent pewności, że złośliwe komórki zostały zniszczone w całości. I choć naukowcy  nieustannie wprowadzają nowe środki farmakologiczne pomocne w walce z ta zarazą XXI wieku, odwieczne tradycyjne metody są skuteczną metodą wspomagającą organizm  w walce. Zioła przyprawy, czy pospolite chwasty okazują się skutecznymi sposobami na raka. Ale wyłącznie pod warunkiem, że będą stanowić jedynie uzupełnienie podstawowego leczenia, bo tylko skumulowane działanie może doprowadzić do zwycięstwa.

Estragon

Zawiera flawonoidy działające jako przeciwutleniache i blokery  namnażania komórek rakowych. Jest bogaty także w fitosterole, czyli  substancje hamujące rozrost złych komórek, czyli spowalniają przeżuty do innych tkanek, a przy okazji stymulują działanie układu opornościowego.

Imbir

 Zawiera wiele antyoksydantów i środków przeciwzapalnych, skutecznie ograniczając rozrost nowych komórek nowotworowych. Jest również środkiem na zmniejszenie skutków ubocznych chemioterapii. Najwięcej właściwości leczniczych ma  świeży imbir.

Jemioła

 Traktowana jako niechciany pasożyt drzew, jest niedoceniana przez współczesnych, mimo że w starożytności  wierzono w jej magiczne właściwości. Szczególne właściwości ma ekstrakt z tej rośliny, gdyż jej liście zawierające  dużą ilość alkaloidów spowalniają, a nawet hamują rozrost guzów nowotworowych, sprzyjają również ogólnemu samopoczuciu chory na nowotwór.

Kurkuma

Jest zabójcą komórek rakowych. Według ostatnich badań  takie działania wykazuje składnik kurkumy –   kurkumina, która  ma udział w procesie samozagłady komórek rakowych. Wydają się to potwierdzać badania nad zdrowiem  Hindusów, którzy mimo, że w większości są nałogowymi palaczami, 8 razy rzadziej zapadają na raka płuc, 5 razy rzadziej na raka piersi i 10 razy rzadziej na raka nerek.

Rabarbar

 Kwaśny i nieciekawy, kojarzony wyłącznie z kompotem lub przygotowywanym przez babcie  plackiem drożdżowym  jest niezwykłym sprzymierzeńcem w walce z chorobą, ale wyłącznie w wersji pieczonej.  Poddawany takiej obróbce przez 20 minut, wzrasta w nim zawartość polifenoli, czyli związków  hamujących rozwój  komórek rakowych.

Papryczka chili

Za dobroczynne właściwości odpowiada kapsaicyna, jej pikantny składnik. Prowadzi do samozniszczenia komórek rakowych. Podobnie niszczące właściwości ma innych składnik tej przyprawy – wanilloidy odpowiadające za wiązanie się z komórkami nowotworowymi i tym samym prowadząc do ich obumierania.

Pokrzywa

Ten pospolity chwast to nie tylko bomba witaminowa i sprzymierzeniec w leczeniu dróg moczowych. Ze względu na  zawartość składników uwrażliwiających komórki na światło, pomaga w leczeniu guzów zwłaszcza trzustki i pęcherz. A profilaktyczne pice herbaty może powstrzymać namnażanie się kancerogennych komórek.

Skrzyp polny

Jest najstarszą rośliną na ziemi, pamięta jeszcze czasy dinozaurów, z tym że  wówczas osiągał dużo większe rozmiary. Jest jedną z dwudziestu roślin na świecie o nadzwyczajnych właściwościach. Zawiera bardzo dużo krzemu, który choć niedoceniany wpływa na prawidłową prace całego organizmu. Picie herbaty  ze skrzypu jest bardzo korzystne w chorobie nowotworowej, ponieważ  uzupełnia niedobory krzemu w zdrowych tkankach.