piwik


8 typów urody

Najpopularniejszym podziałem typów urody był dotychczas sposób według pór roku, jednak coraz częściej eksperci modowi skłaniają się przy podziałach etnicznych, które uwzględniają miejsce skąd pochodzimy. Jednak podobnie jak przy podziale na wiosnę, lato, jesień i zimę nie zawsze można dokładnie określić jeden nieskazitelnie czysty typ. Najczęściej mamy do czynienia z dwoma typami urody słowiańskiej, europejskim oraz dwoma – środkowoeuropejskiej.

Europejski

Charakteryzuje się ciemnymi włosami i porcelanową karnacją. Oczy mogą być niebieskie, zielone lub nawet brązowe . Panie o takim kolorycie przypominają nieco Królewnę Śnieżkę z disneyowskich bajek. Kolory, które podkreślają urodę to wszystkie odcienie niebieskiego, od bardzo jasnego po indygo, ale także róż, biel i szarości. Intensywne kolory – czerwony i głęboką zieleń można dołączyć tylko w formie niewielkich dodatków. Harmonię tej oryginalnej urody można łatwo zaburzyć ubierając się w intensywne pomarańcze, żółcie oraz odcienie brązu i beżu.

Słowiański niebieskooki

To panie o błękitnych oczach, jasnej utrzymanej w ciepłej, kremowej tonacji cerze i złotych włosach. Kolory podkreślające ten typ urody są wyraziste i zdecydowane – intensywna czerwień, głęboki błękit, czy słoneczna żółć. Dobrze eksponuje ten delikatny koloryt również duża gama pasteli od kremowych, przez morelowe, do turkusów, czy delikatnej bieli. Nie dla nich natomiast jakikolwiek odcień różu, fioletu oraz bzu.

Słowiański brązowooki

To panie o jasnej karnacji, miodowych włosach i oczach piwnych lub orzechowych, aż do brązowych o ciepłym odcieniu. Najlepiej wyglądają w kakaowych brązach, rudościach, granatach i czerniach. Również odcienie koralu, miodu i kremu są jakby stworzone wyłącznie dla nich. One również jak mało kto znakomicie prezentują się we wszelkiego rodzaju imitacjach wzorów zwierząt, czyli panterkach i wężowych skórach. Niekorzystnie wyglądają natomiast w intensywnych czerwieniach, seledynach i szarościach.

Środkowoeuropejski brązowooki

Ten typ prezentują wszystkie panie o delikatnej cerze, ale nie tak jasnej jak u Królewny Śnieżki. Włosy są koloru ciemnoblond lub ciepłego brązu. Znakomicie wyglądają we wszystkich odcieniach beżu, bieli i lila. Z zastrzeżeniem, że panie o kolorach włosów przypominającym beże, powinny ożywić okolice buzi złamaną czerwienią, bielą lub turkusem. Panie o takiej kolorystyce niekorzystnie wyglądają w mocnych zdecydowanych zieleniach, o czerniach nie wspominając.

8 typów urodyŚrodkowoeuropejski niebieskooki

To panie o jasnej karnacji i włosach ciemnoblond lub połączeniu szarości z brązem. Oczy mają niebieskie, szare lub zielone. Paniom o takich cechach dobrze jest w popielach złamanych brązem i odcieniach stali połączonych z granatem bądź niebieskim. Dobrze komponuje się także ciemny brąz i biel, co nie znaczy, że nie powinny nosić różów, wiśniowych czerwieni, czy pastelowych żółci. Zdecydowanie powinny unikać za to pomarańczowego, mocnych żółci, czy trawiastych zieleni.