piwik


Jak dobrać bieliznę do sylwetki

Bielizna od wielu zawsze była nie tylko gwarancją dobrego samopoczucia każdej kobiety, czy seksownym sypialnianym gadżetem, ale również sposobem na osiągnięcie niemal wymarzonej sylwetki. To nie żart. Odpowiednio dobrany biustonosz i figi potrafią zdziałać cuda.

Jak gruszka

Panie w typie gruszki, czyli z delikatną linią ramion i dużą pupą zdecydowanie powinny zdecydować się na podniesienie piersi, najlepiej za pomocą biustonosza w typie pusch-up. Dobrym rozwiązaniem jest noszenie klasycznych fig z wysoko wyciętymi nogawkami, które sprawią, że uda optycznie będą większe.

 Jak jabłko

To panie o pełnych biodrach i brzuchu, ale smukłych nogach i niestety bez wyraźnego wcięcia w talii. Dla nich znakomitym rozwiązaniem jest biustonosz typu bardotka, który nie tylko uniesie piersi, ale przy okazji sprawi, ze talia będzie wydawała się węższa. Z kolei figi tylko i wyłącznie wysokie, tzn. z podwyższonym stanem.

Jak klepsydra

To panie o pełnym biuście i biodrach oraz wyraźnie zaznaczonej tali. Dla nich optymalnym rozwiązaniem będzie stanik o zabudowanych miseczkach, na szerokich ramiączkach. Figi natomiast powinny być klasyczne, choć równie korzystne będą również stringi.

Jak prostokąt

To panie, których ramiona i biodra są równiej szerokości, tworzące coś na kształt prostokata szerokie, a talia pozbawiona jest wcięcia. Takiej sylwetce towarzyszy najczęściej niewielki drobny biust, dlatego konieczne jest noszenie stanika push-up, a figi muszą koniecznie mieć nogawki o dużych wcięciach.

Krótka talia

Panie, które na nieszczęście mają taką figurę, a nie mają zbyt dużo tłuszczyku na biodrach i chcą podkreślić swoje kształty, a przy okazji wymodelować sylwetkę powinny nosić figi z wysokim stanem.

Duże biodra

Dla pań o takiej sylwetce najlepsze będą majteczki typu biodrówki o możliwości dużego naciągnięcia na bokach. Oczywiście dotyczy to pań o bujnych biodrach, lecz płaskim brzuszku. Najlepiej sprawdzają się takie, które na bokach mają wyłącznie paski rozciągliwego materiału.

Duże pośladki

Panie o takiej budowie mają poważne kłopoty z dobraniem majteczek tak, aby nie tworzyły nieestetycznych fal widocznych pod spodniami lub spódniczką. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest noszenie bardzo zabudowanej bielizny, czyli typowych damskich bokserek o nogawkach kończących się w okolicach ud.

Wystający brzuszek

 Panie o takiej budowie powinny zaopatrzyć się w figi o podwyższonym stanie albo w lub gorset wyszczuplający. Oba mają wszyty specjalny materiał, który spłaszcza brzuch i kontroluje jego wielkość. I co jest dodatkowym atutem – nie przysparza nieprzyjemnych wrażeń po zbyt obfitym posiłku.

Dla każdej figury

Jak dobrać bieliznę do sylwetkiBielizna wyszczuplająca potrafi znakomicie wymodelować sylwetkę. Najbardziej popularne są wyszczuplające figi, biustonosze podnoszące biust, gorsety, body modelujące sylwetkę, półhalki i rajstopy. W zależności od tego, którą część chciała chcemy ukryć, tak dobieramy bieliznę. I jeszcze jedno – dla lepszego efektu warto wybrać taką w rozmiarze mniejszym niż ten, który nosimy.