piwik


Jak powiększyć biust?

Bujne piersi, ale jędrne piersi to marzenie wszystkich pań, którym natura poskąpiła tego daru. Nie dziwi więc, że od wieków trwają poszukiwania sposobów na ich powiększenie. Najprostszym było kiedyś wepchnięcie za gors kilku batystowych chusteczek, a i dziś ten sposób w zmodyfikowanej wersji staników „push up” cieszy się nieustannym powodzeniem. Jest to jednak niejako sposób mechaniczny nie mający wiele wspólnego z realną zmianą rozmiaru. Co zatem jest skutecznym sposobem?

Gimnastyka

Piersi są z budowane z tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się rygorom ćwiczeń fizycznych, dlatego między bajki można włożyć opisy powiększenia za pomocą częstego bywania na siłowni. Owszem, wpłyną na ogólną poprawę sprawności fizycznej, ale nie na zwiększenie rozmiaru.

Fitoestrogeny

Są, jak sama nazwa wskazuje roślinnym odpowiednikiem ludzkich hormonów, ale ich wpływ na rozmiar biustu nie został naukowo udowodniony. Wprawdzie były wykorzystywane  od stuleci w medycynie ludowej, lecz nie zachowały się historyczne zapiski potwierdzające ich zbawienne działanie. Podobno jednym z ziół powodujących powiększenie tego najważniejszego atrybutu kobiecości jest kozieradka, której działanie znane było już w starożytnych Chinach. Systematyczne stosowanie wyciągu z tych ziół, na pewno przyczyni się do poprawy jakości włosów i paznokci, ale czy poprawi jakość piersi? Czarnuszka, to kolejna roślina, bogata w substancje zbliżone do kobiecego hormonu – progesteronu odpowiedzialnego za owulację. Podobno podczas jej stosowania piersi zmieniają rozmiar, ale jest to klasyczny „efekt Kopciuszka”, czyli po odstawieniu – zanika.

Tabletki i maści

To zazwyczaj suplementy diety zawierające fitoestrogeny, czyli: stosujesz, być może powiększysz, ale tylko na chwilę. W dobie dostępności tych środków w Internecie, warto przed rozpoczęciem kuracji porozmawiać z lekarzem, ponieważ nie wszystkie z nich są bezpieczne. Podobnie jest z kremami, ich działani  sprawi, że skóra stanie się gładsza, a piersi bardziej jędrne, ale rozmiar niestety nie ulegnie zmianie.

Macrolane

To skuteczna, lecz choć kosztowna i nietrwała metoda zmiany rozmiaru. Polega na ostrzykiwaniu piersi kwasem hialuroninowym, który wiążąc wodę powoduje ich powiększenie. Jest zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Z zastosowaniem miejscowego znieczulenia i daje natychmiastowy efekt, który mija po kilku lub, w najbardziej optymistycznej wersji, po kilkunastu miesiącach.

Z bioder w biust

To również widoczny sposób na powiększenie biustu, przeprowadzany w gabinecie lekarskim. A polega na wstrzyknięciu w piersi własnego tłuszczu np. z okolic bioder, czy pośladków. To metoda skuteczna, ma jednak dwa mankamenty. Po pierwsze cenę – jest dosyć kosztowany i po drugie -efekt :umożliwia zmianę jedynie o jeden rozmiar.

Implanty

Jak powiększyć biustSkuteczny sposób na osiągnięcie wymarzonego rozmiaru, ale wymagający zasobnego portfela. Ma tyleż zwolenniczek, co przeciwniczek. Bo to zabieg bolesny, wprawdzie nie w trakcie samej operacji, ale po, jak po większości interwencji chirurgicznych. Nie gwarantuje również wymarzonego efektu, owszem wielkość będzie zgodna z życzeniem pacjentki, ale już niekoniecznie kształt. Można to zaobserwować u drugorzędnych aktoreczek, u których bezbłędnie rozpoznamy implanty. Kolejnym argumentem przeciwników zabiegu jest tekstura – po wszczepieniu implantów, piersi zmieniają się także w dotyku, są twardsze i mniej sprężyste, po prostu – sztuczne ciało w cyckach. Ale jak ktoś lubi….

Bo przecież mały, czy duży, to nieistotne. Przecież chcemy być kochane nie za biust, który z wiekiem się starzeje, ale za charakter. Chyba, że jesteśmy z mężczyzną dla którego liczy się tylko ciało.