piwik


Makijaż permanentny

Jeżeli codziennie spędzasz czas przed lustrem używając kredek podkreślających kontur twoich oczu, ust i brwi idealnym rozwiązaniem jest zrobienie makijażu permanentnego. Jest to metoda numer jeden służąca podkreśleniu konturu ust, oczu i brwi. Dzięki temu makijażowi możemy poprawić kształt, wypełnić kolorem, rozświetlić, poprawić linię. A najważniejsze, że efekt będzie się utrzymywał przez długi czas od 2 – 4 lat. Makijaż ten jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla kobiet noszących okulary, ale i te zapracowane, które spędzają poranki w łazience będą miały więcej czasu dla siebie. Makijaż permanentny to niesamowita wygoda i pewność, że zawsze będziesz wyglądała dobrze. Nie straszna woda czy nawet łzy szczęścia spływające po policzku – nic nie spłynie, nie pobrudzi koszuli ukochanego!

Jednak zanim podejmiesz decyzję o wykonaniu tego makijażu warto zrobić mały wywiad, ponieważ trzeba koniecznie oddać się w ręce w dobrym gabinecie, pracującym na pigmentach naturalnych, które nie powodują alergii i podrażnień, które są naprawdę trwałe.

Przed zabiegiem wykonania kresek na powiekach: jeżeli farbujesz rzęsy zabieg wykonaj tuż po wykonaniu henny, zaprzestań stosowania odżywek na porost rzęs (przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem) , na czas zabiegu należy zdjąć sztuczne rzęsy.

Przed zabiegiem korekty i wypełnienia ust musisz zadbać o odpowiednie ich nawilżenie, bowiem spierzchnie usta gorzej przyjmują pigment, przed zabiegiem poinformuj linergistkę o wszelkich wcześniejszych zabiegach wypełniania czy ostrzykiwania ust.

Przed zabiegiem korekty i pigmentacji brwi przez miesiąc zaprzestań depilacji brwi – daje to możliwość doboru właściwego kształtu, zadbaj aby skóra brwi i wokół była dobrze nawilżona.

Czy dla każdego?

Makijaż permanentnyWygoda, poprawa kształtu i kolorytu, ale czy każda kobieta może poddać się takim zabiegom? Istnieją przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego dlatego jeżeli chorujesz na cukrzycę poinformuj linergistkę, bowiem zależy od tego w jakim stadium jest opanowana choroba, zabieg czasami można wykonać. Jeżeli przyjmujesz leki sterydowe musisz wziąć pod uwagę to, że po wykonaniu zabiegu gojenie może być trudniejsze. Gdy masz kłopoty z łuszczycą raczej niewskazane jest wykonywanie zabiegów makijażu permanentnego, bowiem może spowodować rzuty łuszczycowe, przeciwwskazaniem są wszelkie zmiany skórne bakteryjne, grzybicze czy wirusowe, przyjmowanie leków zakrzepowych, czynne infekcje, stany podgorączkowe lub gorączka. Kiedy jesteś w ciąży nie wykonuj tego makijażu, jeżeli masz problemy z siatkówką lub rogówką oka koniecznie poinformuj o tym linergistkę.

Zanim osiągniesz wymarzony efekt

Podczas zabiegu zwykle dochodzi do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Dwa – trzy dni po zabiegu następuje powolne złuszczanie naskórka – to normalne, w tym okresie bardzo ważne jest nawilżanie odpowiednimi preparatami. Tuż po wykonaniu makijażu permanentnego (oczy, usta czy brwi) mamy twarz jakby przerysowaną, kreski, kontury są bardzo wyraziste – nie przejmuj się w ciągu 5-7 dni zabarwienie zblednie nawet do 50 % koloru, który teraz widzisz. Przez 4-5 dni po zabiegu nie myj skóry mydłem ani innymi silnymi kosmetykami, bo możesz dodatkowo podrażnić skórę. Myj się delikatnym mleczkiem i tonikiem. Jeżeli lubisz wizyty saunie, na basenie czy w solarium, powinnaś po wykonaniu makijażu permenentnego odłożyć je na jakiś czas.

Miesiąc po wykonaniu makijażu powinnaś zgłosić się do gabinetu celem wykonania zabiegu korygującego, który ma na celu utrwalenie i wzmocnienie rezultatu. Po tej wizycie już możesz cieszyć się swoim nowym, trwałym makijażem przez jakieś dwa lata. Po tym czasie warto odwiedzić linergistkę i zdecydować czy nie należałoby odświeżyć makijażu.