piwik


Nogi… Cię zdradzą

NogiJęzyk ciała wcale nie jest żadną tajemnicą. Gestologia to wiedza o gestach, ta dziedzina nauk humanistycznych zajmuje się postawami jakie przyjmujemy w różnych sytuacjach, mimiką, tikami. Jeżeli chcemy cos ukryć, zataić lub skłamać musimy uważać – język ciała nas zdradza.

W większości w prowadzonych rozmowach czy obserwacjach skupiamy się na twarzy mówiącego i jego dłoniach, na tym jak je układa, jak podnosi czy zaplata. Zapominamy o nogach, nie patrzymy na nie, a z ich ustawienia możemy wiele wyczytać o naszym rozmówcy. A zatem troszkę teorii, którą warto zastosować w praktyce. Zwróć uwagę na to jak siedzisz, jak siedzą Twoje koleżanki i spróbuj przeanalizować te postawy z sześcioma poniżej przedstawionymi charakterystykami.

  1. Jeżeli siedzisz na krześle trzymając stopy skierowane do środka – Jesteś nieśmiała na gruncie towarzyskim, ale pracownikiem jesteś wzorowym. Można na ciebie liczyć, powierzyć Ci nawet najbardziej odpowiedzialne zadanie, zawsze wywiążesz się z niego. Jesteś typem „szarej myszki” , która nie wychodzi przed szereg, cenisz rozsądek ale własnych pomysłów i inicjatywy nie wykazujesz. Więcej wiary w siebie, pozbądź się przesadnej nieśmiałości.
  2. Jeżeli trzymasz stopy skierowane na zewnątrz – jesteś dynamiczna i zdecydowana, kierujesz się instynktem, nie za bardzo zwracasz uwagę na szczegóły, masz cel. Może zbyt dużo mówisz? Jesteś aktywna, tym co wiesz chętnie się dzielisz udzielając całemu światu rad. Spontaniczność to twoje drugie imię, czasami warto pomyśleć zanim powiesz co w sercu. Wszyscy wiedzą, że masz trochę „rozwianą” głowę i nie znosisz sprzeciwów, tym bardziej jeżeli to Ty wymyśliłaś daną rzecz. Może warto troszkę zachować powściągliwości?
  3. Wyprostowane kolana i założenie stopy na stopę świadczy o posiadaniu artystycznego ducha. Każdy dzień dla ciebie to przygoda, jakikolwiek przymus dla ciebie to katorga. Żyjesz w swoim rytmie, sama wiesz najlepiej co dla ciebie jest dobre, kpisz i szydzisz z przezorności. Tryskasz optymizmem, jesteś bardzo lubiana i podziwiana w towarzystwie, żyjesz aby miło spędzać czas. Masz problem z zaangażowaniem się uczuciowym w związek. Masz swoje przekonania i uczucia, których nie chcesz zmieniać.
  4. Zakładanie nogi na nogę – jesteś ambitna, dbasz o sprawy materialne. Lubisz aby inni o tobie sądzili, że jesteś mądra, doświadczona, a zarazem przyjazna dla innych. Potrafisz wyegzekwować to, co ci się należy od innych. Jeżeli na swojej drodze spotykają cię przeciwności potrafisz bardzo łatwo je pokonać , masz w sobie naturę bojownika. Inne kobiety widza w tobie uosobienie siły.
  5. Kolana i stopy złączone Natura refleksyjna, jesteś dokładna i solidna. Raczej nie kupujesz ubrań, które są najmodniejsze i wyzywające, ubierasz się klasycznie i pedantycznie. Jesteś skryta i nie łatwo dowiedzieć się co czujesz. Uczucia twoje są tylko twój, trudno zdobyć twoje zaufanie. Trzymasz na dystans wszystkich, zostanie  twoją przyjaciółką to nie taka prosta sprawa. Zdobądź się na więcej otwartości, a wtedy miłość czy przyjaźń zdecydowanie łatwiej pojawią się w twoim życiu.
  6. Stopy skrzyżowane i cofnięte. Jesteś zrównoważona i konsekwentna. Nie cierpisz agresji i gwałtownych zachowań, uciekasz instynktownie od prostactwa, bałaganu i brutalnej ekspansji. Potrafisz znaleźć się w każdej sytuacji. Lubisz towarzystwo, a ono lubi ciebie.

Pamiętaj, zanim siebie lub swoją przyjaciółkę będziesz chciała zdiagnozować na podstawie trzymania nóg czy stóp przyjrzyj się uważnie. Ciało się rusza, musisz zwrócić uwagę na to jak najczęściej trzyma nogi. Jednokrotne założenie nogi na nogę – o niczym nie świadczy.