piwik


Seks nocy letniej

Seks nocy letniejUrlop to czas swobody, relaksu i wyzwolenia od pracy oraz innych obowiązków. To taki dłuuugi dzień dziecka, kiedy możemy sobie pozwolić na  więcej. Na dużo więcej… na przykład na ognisty romans, nawet jeśli trwa tylko jedną noc. Nierzadko jednak taka chwila zapomnienia może mieć konsekwencje, które wpłyną na resztę naszego życia, od niechcianej ciąży począwszy, na chorobach wenerycznych skończywszy. Dlatego zanim damy się ponieść wakacyjnej namiętności, zachowajmy odrobinę rozsądku. Wprawdzie bywa o to trudno, gdy partner jest męski, uroczy i adoruje nas w sposób nie pozostawiający wątpliwości, a my wypiłyśmy o jedną lamkę wina lub jednego drinka za dużo. Albo chcemy zaszaleć, aby mieć co wspominać w długie zimowe wieczory. Niekiedy jednak wakacyjna przygoda zamienia się w powakacyjny koszmar. Według statystyk co piąta Polka ulega nastrojowi chwili i daje się uwieść podczas urlopu. Dlatego zanim zdecydujemy się na seks nocy letniej warto wiedzieć, czym to może skutkować. I nie można liczyć na to, że nie będzie konsekwencji. Mogą być i to poważne.

Po pierwsze ciąża

To najgorsze, co może się przydarzyć podczas  urlopowego szaleństwa. Prawie trzy czwarte niechcianych dzieci zostaje poczętych właśnie w miesiącach wakacyjnych od czerwca do września. Brak antykoncepcji  jest jak tańczenie na linie nad przepaścią. Tym bardziej, że prezerwatywy są dostępne dosłownie wszędzie. I nie należy wierzyć w skuteczność tak zwanego „stosunku przerywanego”. To mit.

Po drugie HIV

Był uznany za chorobę śmiertelną w ubiegłym wieku. I wbrew obiegowym opiniom, to kobiety są najbardziej narażone na zarażenie. Objawy tej groźnej choroby mogą ujawnić się nawet po kilkunastu latach od zagrożenia. To jest bomba z opóźnionym zapłonem, która może zabić.

Po trzecie opryszczka

Wyjątkowo bolesna i niemal nie możliwa do wyleczenia. Zaczyna się od nieprzyjemnego uczucia swędzenia w okolicy narządów płciowych. Potem pojawia się owrzodzenie. Najbardziej bolesny jest pierwszy okres, który trwa około 3 tygodni. Przy odpowiednim leczeniu objawy znikną, ale wirus jako „pamiątka” pozostanie.

Po czwarte chlamydia

Bakteria, która może doprowadzić do stanu zapalnego zapalnych szyjki macicy oraz jajników i jajowodów, a w efekcie do bezpłodności.

Po piąte rzeżączka

Najbardziej rozpowszechniona choroba weneryczna. Objawy to ropne upławy i ból podbrzusza, ale u wielu kobiet może przebiegać bezobjawowo. Nieleczona powoduje bezpłodność, może prowadzić do stanów zapalnych narządów wewnętrznych i chorób serca.

Po szóste kiła

Niegdyś dziesiątkowała całe armie, dziś w porę zdiagnozowana jest uleczalna, ale nie można lekceważyć objawów, czyli pojawiającego się twardego owrzodzenia, które znika po jakimś czasie. Nieleczona prowadzi do uszkodzenia układu nerwowego, naczyniowego i w efekcie do śmierci.

Po siódme WZW

To nie żart, ta choroba też jest przenoszona drogą płciową. I warto wiedzieć, że wirusowe zapalenie wątroby typu C uznane zostało za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. Według szacunków Polsce może być zakażonych około 250 tysięcy osób, z których jedna piąta nie wie, że jest nosicielem śmiertelnego wirusa.

 To jest siedem nieszczęść, które mogą spaść na Ciebie w wyniku chwili zapomnienia. Wybór należy do ciebie.